Nominácie

Ľudia

Najlepší spoločenský podcast

Kategóriu Ľudia prináša biznis, eko a gastro portál Startitup.

Startitup je najväčšie slovenské médium zamerané na biznis, spravodajstvo a lifestyle. Každý mesiac ho číta viac ako 1,6 milióna Slovákov. Portál vznikol 24. februára 2014, keď na Slovensku akútne chýbala webstránka, ktorá sa venovala podnikateľským príbehom, lokálnym startupom a inovatívnemu biznisu. Slovensko malo vždy čo ponúknuť – a vo veľkom ho posúvajú vpred ľudia, ktorí svoje nápady a startupy premieňajú na úspešné inovatívne firmy. Médium bolo založené a od začiatku vedie dvojica Lukáš Gašparík a Marek Šándor a začínalo v coworkingu – dnes redakcia sídli v bratislavskom bizniscentre, kde sa tím Startitup skladá z viac ako 70 členného tímu. Startitup sa od svojho vzniku rozrástol na mediálnu skupinu a do svojho tématického portfólia pridal rýchle spravodajstvo, videoobsah či populárne diskusné relácie, no pri startupoch a biznise ostal aj naďalej. Okrem biznisu sa Startitup redakcia aktívne venuje investigatíve či politickému dianiu doma, ale i vo svete. Redakcia publikuje spravodajský obsah, ale aj subjektívne názory a komentáre. Úzko spolupracuje s Video oddelením a Social media oddelením, ktoré náš kvalitný overený obsah preklápajú na sociálne siete, video platformy a podcastové platformy.

Ľudskosť

SME.sk

Reportérka Barbora Mareková sa s hosťami a hosťkami rozpráva o zraniteľnosti, empatii a mentálnom zdraví. Riešia spolu, ako na nás vplýva rodina, politická atmosféra, sociálne siete a titulky v novinách. Podcast Ľudskosť denníka SME vychádza každý štvrtok.

TransFér

SME.sk
Wildcard

Podcastová miniséria TransFér dáva hlas trans ľuďom z celého Slovenska, ktorí otvorene hovoria o svojom coming oute, tranzícii, o vzťahoch v rodinách a prístupe spoločnosti, ale aj o partnerských vzťahoch a sexualite. Prihovorí sa aj rodičom transrodových detí a pokúsi sa vyvrátiť pomocou odborných hlasov najčastejšie hoaxy a dezinformácie o trans ľuďoch, ktorými spoločnosť strašia politici, ale aj konšpiračné médiá. Osemdielnu minisériu TransFér pripravuje Michaela Žureková a Adam Blaško. Nové epizódy vychádzajú v pondelok od 3. apríla.

Uchom po mape

BUBO Travel Agency

Podcast cestovnej kancelárie BUBO vám prináša praktické informácie a skúsenosti z ciest do všetkých krajín sveta. Hľadáte cestovateľské inšpirácie alebo potrebujete pomôcť s prípravou na vašu vysnívanú dovolenku? V rozhovoroch najscestovanejších Slovákov sa dozviete všetko potrebné. Poďte s nami cestovať Uchom po mape.

Martin Navrátil a Peťo Hliničan sú @travelistan.sk a Pali Bruchala je @pavel_bruchala. Traja cestovatelia a vždy tri rôzne pohľady na to isté miesto na Zemi. Enjoy :)

Všesvet podcast

Tina Paholík Hamárová a Lukáš Onderčanin

Pohodové rozhovory o zážitkoch, skúsenostiach aj trapasoch z najrôznejších ciest po svete. Každý utorok v spolupráci s denníkom SME. Moderuje Tina Paholík Hamárová a Lukáš Onderčanin.

Diskusná relácia o spoločenských fenoménoch

Noví Susedia

Katarina Urban Richterova
Wildcard

Noví Susedia je naratívny podcast, v ktorom rozoberieme príbehy, fakty a zaujímavosti, veľké aj malé témy, ktoré poznajú všetci Ukrajinci a Ukrajinky a ktoré nám môžu pomôcť lepšie im porozumieť a vzájomne sa prepojiť. Podcast Noví Susedia vznikol vďaka finančnej podpore Fondu na podporu kultúry národnostných menšín – Kultminor, ako aj vďaka podpore Nadácie Milana Šimečku.

Hlasovanie

Počúvaš podcast, ktorý ťa dokáže poučiť, zabaviť, či povzbudiť? Daj mu hlas a získaj super ceny.