Nominácie

Pokrok

Najlepší populárno-náučný podcast

Kategóriu Pokrok prináša spoločnosť ESET

Technologický pokrok nám umožnil, aby zaujímavý obsah dokázal šíriť medzi široké publikum prostredníctvom podcastov prakticky ktokoľvek. Technológie nám prinášajú nové možnosti, vďaka ktorým ľudstvo napreduje. Ich plný potenciál však dokážeme vyťažiť iba v online svete, ktorý je bezpečný. A práve ochrana technologického progresu pred nespočetným množstvom nástrah je poslaním spoločnosti ESET. Technológie pomáhajú meniť svet k lepšiemu. ESET je tu, aby ich chránil.

Zoom

SME.sk

Zoom je týždenný vedecký podcast denníka SME a Rádia_FM. Každú stredu prináša správy zo sveta vedy, vedeckých osobností a objavov, zo sveta astronómie, biológie a medicíny.

Klik

SME.sk

Klik je týždňový podcast denníka SME o udalostiach, ktoré sa udiali vo svete technológií, médií a sociálnych sietí. Moderujú Dávid Tvrdoň a Ondrej Podstupka.

Archivárky na cestách

Daniela Dvorakova a Miriam Hlavačková
Wildcard

Poznáte tie zaprášené, tajomné miestnosti vo filmoch, kde sú uložené staré listiny a dokumenty? Archivári sú tí, ktorí v týchto miestnostiach pracujú. Sú ako detektívi vnorení do starých dokumentov, ako strážcovia vedomostí, ktorí cestujú v čase. I keď realita súčasných archívov sa od tej filmovej predstavy veľmi líši. V čom a ako? Vyberte sa s nami na cestu časom a priestorom. Nazrieme do európskych archívov a knižníc, navštívime významné mestá a pamiatky, kde budeme spoločne hľadať zabudnuté príbehy, ktoré okoreníme o zážitky z ciest, ako aj zákulisné informácie z práce historika a archivá

Dejepis Inak

skpodcasty.sk

Podcast Dejepis Inak je audio verziou populárneho vzdelávacieho YouTube kanálu Sandry Svitekovej. Pre lepší vizuálny zážitok sledujte Dejepis Inak na YouTube.

Dejiny

SME.sk

Týždenný podcast o významných historických udalostiach s hosťami. Pripravuje denník SME v spolupráci s Historickou revue. Moderuje Jaroslav Valent.

Kvantum ideí

Kvantum ideí
Wildcard

Dialogický podcast o veľkých otázkach života a sveta, v ktorom sme sa ocitli. Diskutujú Jaro (vedec) a Jakub (filozof)

Hlasovanie

Počúvaš podcast, ktorý ťa dokáže poučiť, zabaviť, či povzbudiť? Daj mu hlas a získaj super ceny.